Jak udało nam się stworzyć LabControl podczas Akceleracji KPT ScaleUp z Grupą Azoty

 • Odbiorca technologiiGrupa Azoty

 • BranżaLaboratoryjna

 • Czas realizacji03.2020 - 08.2020

  Wyzwania

 • Trudność w tworzeniu nowych szablonów zleceń bez pomocy zewnętrznej firmy IT
 • Archaiczna forma prowadzenia ewidencji wyników utrudniająca codzienną pracę laboratoryjną
 • Skomplikowany proces rozbudowy i rozwoju dotychczasowego systemu do nowych warunków i wyzwań stawianych przed laboratoriami
 • Opór ludzki przed zmianą i nowymi technologiami

  Efekty

 • Dostarczyliśmy narzędzie, dzięki któremu pracownicy samodzielnie mogą tworzyć nowe formularze do pracy
 • Umożliwienie prezentacji wyników historycznych dostępnych w momencie wprowadzania nowych
 • Dostarczyliśmy system modułowy, który może być elastycznie modyfikowany przez użytkowników wewnątrz organizacji klienta
 • Intuicyjna obsługa systemu sprawiła, że najbardziej oporni użytkownicy pracowali w nim bez specjalnego wyszkolenia

Jak budujemy produkt szyty na miarę

Mar
Kwi
Maj
Cze
Lip
Sie
Research
UX
Ui Design
4.0
UI

Audyt, badanie potrzeb, analiza konkurencji

Role użytkownika, architektura informacji

Prototyp, Przewodnik

Industry 4.0

Review

Demo Day

Development
Deploy

Web app development (desktop & tablet)

Testing & deployment

Poczatki współpracy z KPT ScaleUp i Grupą Azoty

Od 2017 roku budujemy systemy IT, które rozwiązują realne problemy wydajności pracy w przedsiębiorstwach. W 2019 podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu produkcji systemu, w którym zawrzemy wszystkie dotychczasowe doświadczenia i wymagania rynku B2B.

KPT ScaleUp

Z początkiem 2020 roku nasz plan wchodzi w fazę wykonawczą. W marcu podpisujemy umowę z Krakowskim Parkiem Technologicznym i zaczynamy trwającą 6 miesięcy przygodę, czyli proces akceleracji LabControl z odbiorcą technologii - Grupą Azoty w programie KPT ScaleUP.

Pod okiem praktyków i profesjonalistów z Działu Badań i Analiz Grupa Azoty powstaje skalowalny, uniwersalny i elastyczny system do obsługi laboratoriów.

Audyt trudne początki

Oficjalne otwarcie KPT Scale Up w pierwszym tygodniu marca daje nam zielone światło do tego, na co czekaliśmy najbardziej - wizyty u Odbiorcy Technologii, czyli audyt w Tarnowie, w głównej siedzibie Centrum Badań i Analiz Grupy Azoty. Trzy dni wytężonej uwagi, koncetracji, setki pytań i wiele merytorycznych sugestii, które miały za kilka miesięcy zostać odzwierciedlone w systemie LabControl.

Ustalenia. System ma spełniać 3 podstawowe wymagania:

 • być szybki i łatwy w obsłudze
 • elastyczny w kontekście samodzielnej rozbudowy
 • uporządkować i zamienić, gdzieniegdzie funkcjonujące nadal, papierowe formularze

Badania potrzeb i architektura informacji

Badanie potrzeb w Grupie Azoty podsumować można jednynie tak, że oczekiwania co do sytemu były ogromne - zarówno ze strony przyszłych użytkowników, ich supervisorów, jak i kierownictwa najwyższego szczebla. Początek pracy nad systemem to zbudowanie solidnej architektury, czyli wymagania Kienta zamienić w rozwiązania, które rozwiążą jego problemy.

Na bazie przeprowadzonego audytu powstaje architektura systemu, czyli diagram czynności i przypadków użycia. Po kilku uwagach ze strony Grupa Azoty zatwierdzona architektura ląduje na produkcji i zaczynamy proces jej zamiany w konkretne funkcjonalności i widoki makiety systemu.

,

Klikalny prototyp i kilka iteracji

Po kilku tygodniach wytężonego projektowania wszystkich widoków statycznych oraz dynamicznego flow procesów zaplanowanych w aplikacji następuje prezentacja prototypu Klientowi. Po kilku iteracjach z przyszłymi odbiorcami wprowadzamy niezbędne zmiany i zaczynamy etap developmentu.

Implementacja produktu

Implementacja w trakcie akceleracji KPT ScaleUP sprowadza się do testowania oprogramowania w rzeczywistym środowisku, czyli w dwóch wybranych laboratoriach Grupy Azoty.

4 role użytkowników

Wersja desktop & tablet

Ponad 40 ekranów

Wnioski po wdrożeniu

W ekspresowym tempie powstaje lekki, zwinny i elastyczny system do obsługi laboratoriów. Ogrom wiedzy, życzliwych informacji zwrotnych oraz nieoceniona możliwość przetestowania naszego LabControl w jednym w największych przedsiębiorstw na polskim rynku sprawia, że system jest jednym znajbardziej użytecznych rozwiązań na rynku niż większość systemów konkurencyjnych.

Wypróbuj LabControl teraz bez zobowiązań

Wypróbuj za darmo
Man in a protective coat